Oferta kompostowni
CZG R-XXI informuje, iż przyjmuje zamówienia od gmin, przedsiębiorstw i osób fizycznych zainteresowanych zakupem produktu po procesie kompostowania z przeznaczeniem do wykorzystania w uprawie roślin ozdobnych i trawników
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem telefonu 91 506 74 20 sekretariat, 91 506 74 24 technolog lub odwiedzenie osobiście naszej siedziby RZGO Słajsino, mieszczący się pod adresem Słajsino 30, 72-209 w dni robocze w godzinach 7.30 - 15.30.
Dla wygody i czasu informujemy, iż istnieje również możliwość odbioru naszego produktu w dodatkowych 3 lokalizacjach tj. Świnoujście, Mokrawicy koło Kamienia Pomorskiego oraz Mielenko Drawskie koło Drawska Pomorskiego. Dlatego przy składaniu zapytania prosimy o podanie Państwa lokalizacji. Dzięki czemu przypiszemy miejsce odbioru produktu do Państwa potrzeb.
REGULAMIN KOMPOSTOWNI
Organiczny środek poprawiający glebę - GLEBOWZMACNIACZ
Produkt spełniający parametry Zezwolenia oraz przepisów ustawy o nawozach i nawożeniu jest klasyfikowany jako organiczny polepszacz glebowy . Zwiększa pojemność wodną i cieplną gleb, poprawia stosunki wodno-powietrzne, zwiększa warstwę próchniczą dostarcza węgla, azotu i fosforu, a także potasu, polepsza wykorzystanie przez rośliny nawozów sztucznych, a tym samym zmniejsza ich wypłukiwanie, dzięki wysokiemu pH może być stosowany jako odkwaszacz gleb o niskim pH.
Sposób produkcji GLEBOWZMACNIACZA
Materiałem źródłowym, który podlega procesowi kompostowania są selektywnie zebrane odpady zielone i bioodpady z ogrodów, lasów, sadów, parków, cmentarzy i targowisk. Odpadami tymi są trawy, liście, łodygi, gałęzie, konary, korzenie, drewno, słoma, trociny, kora, zrębki i wióry z przetwórstwa drewna, a także opakowania z papieru i tektury. Drewno nie zostało wcześniej poddane chemicznemu przetworzeniu po ścięciu. Odpady nie zawierają elementów ani substancji niebezpiecznych, nie zawierają również resztek pochodzenia zwierzęcego. Odpady o dużych frakcjach typu gałęzie lub konary w pierwszej kolejności są poddawane rozdrobnieniu z wykorzystaniem rębaka. Następnie przy wykorzystaniu ładowarki umieszczane zostają na otwartym placu kompostowym naprzemiennie z frakcjami drobnymi. W tym czasie następuje również wydzielenie elementów niepożądanych. Pryzmy utworzone poprzez wymieszanie materiału posiadają kształt trapezu. Uformowane pryzmy w pierwszej fazie kompostowania są przerzucane z częstotliwością 2 razy na tydzień. W końcowej fazie procesu materiał przerzucany jest z częstotliwością 1 raz w tygodniu. Celem przerzucania materiału jest przyspieszenie jego rozkładu oraz uniemożliwienie powstawania stref beztlenowych (zagniwania). Cały proces kompostowania na placu trwa około 12 – 16 tygodni. Dojrzały kompost w ostatniej fazie przesiewany jest na sicie o prześwicie oczek o wielkości do 20 mm, w ten sposób odsiewane zostają elementy obce, nieprzekompostowane. Gotowy kompost magazynowany jest w oczekiwaniu na jego wykorzystanie.
Punkty Odbioru Odpadów Zielonych
Nasze punkty tj. Słajsino, Świnoujście, Mokrawica i Mielenko Drawskie przyjmuje odpady o kodzie 20 02 01, to jest odpady ulegające biodegradacji (liście, skoszoną trawę, gałęzie, korzenie o średnicy do 15 cm) wytworzone na terenie działania Celowego Związku Gmin R-XXI od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, objętych systemem gospodarki odpadami komunalnymi. Odpady dostarczane do Punktu muszą być wolne od zanieczyszczeń (np. szkła, tworzyw, metali), a w przypadku, gdy odpady są opakowane, opakowanie powinno być zabrane przez dostarczającego odpady.
Informujemy jednocześnie, iż dostawy odpadów mogą być realizowane w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00- 22:00 Słajsino. Pozostałe lokalizacje 7.00 -15.00
Dostawy odpadów w inne dni tygodnia oraz godziny mogą być realizowane tylko i wyłącznie po uzgodnieniu z kierownikiem zakładu.
Cennik GLEBOWZMACNIACZA na rok 2025 (ceny obowiązują od 1 kwietnia 2025)
Cena za 1 tonę produktu wraz z załadunkiem*
Z lokalizacji Słajsino
30zł/Mg netto (+ 8% VAT) = 32,4 zł/Mg brutto
Z lokalizacji Świnoujście
30zł/Mg netto (+ 8% VAT) = 32,40 zł/Mg brutto
Z lokalizacji Mokrawica
30 zł/Mg netto (+ 8% VAT) = 32,40 zł/Mg brutto
Z lokalizacji Mielenko Drawskie
30 zł/Mg netto (+ 8% VAT) = 32,40 zł/Mg brutto
Do każdej zakupionej partii produktu dołączamy Instrukcję stosowania i przechowywania
GLEBOWZMACNIACZA!!!
* Ceny obejmują koszty załadunku na terenie zakładu/stacji przeładunkowej, ceny nie obejmują kosztów transportu do odbiorcy.
Dopuszcza się również możliwość negocjacji cen dla stałych odbiorców i sprzedaż na indywidualnych warunkach cenowych.